W sobotę byliśmy na pierwszym coursingu w tym roku. Można powiedzieć wreszcie !
Były to Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Świerklańcu.
Pojechaliśmy w żelaznym składzie, czyli Mojka i dwie jej córki Fonia i Talia. Na miejscu spotkaliśmy się Właścicielami Otki i Zuzi.
Pogoda nam dopisała, humory również, ale nie mogło być inaczej skoro tylu zakręconych na charty ludzi spotkało się w jednym miejscu :-).
Do zawodów zostało zgłoszonych 90 psów i ponad 40 do biegów pokazowych i na licencję coursingową. To pierwsze w Polsce tak ogromne zawody, jeszcze nigdy w jednym miejscu nie biegało tak dużo psów. Organizatorzy przygotowali dwa tory. Jeden do licencji i biegów pokazowych, drugi do zawodów. Inaczej coursing trwałby pewnie do rana :-).
Miało to jednak jeden minus. Tak się złożyło, że gdy Otka biegła w swoim pierwszym biegu na licencję, ja w tym czasie startowałam w kolejnych biegach Fonię, Talię i na końcu Mojkę i niestety nie widziałam jej biegu. Drugi już widziałam na żywo i mam filmik :-). Otka pobiegła w parze z Zuzią. No i to co najważniejsze, sędzia zaliczył oba biegi i w ten sposób Otka dołączyła do biegającego rodzeństwa i już oficjalnie będzie mogła startować w zawodach :-).

A teraz wracając do samych zawodów. Jako pierwsza na starcie stanęła Fonia (czaprak biały). Za swój bieg otrzymała 180 pkt i po pierwszej turze zajmowała 10 miejsce.
Filmik z pierwszego biegu. Niestety niewiele na nim widać, ale kamerzysta jest usprawiedliwiony. Niełatwo filmuje się pod słońce. Do tego jedną ręką, bo w długiej smycze i dwa psy na końcach ;-).

W kolejnym biegu startowała Talia (czaprak biały) z Lulą (ALLURE Idealist) (czaprak czerwony) doświadczoną suczką, która w tym roku kończy 8 lat. Za swój bieg Talia otrzymała 182 pkt i po pierwszej turze była na 2 miejscu. Lula 181 pkt.

Jako ostatnia pobiegła Mojka (w białym czapraku). No i wreszcie wszystko jej wyszło tak jak trzeba. Ku mojemu zaskoczeniu sędziowie ocenili jej bieg na 183 pkt i po pierwszej turze zajmowała 1 miejsce 🙂

W pierwszej parze drugiej tury, jako, że zajmowały 1 i 2 miejsce, pobiegła Mojka (czaprak czerwony) ze swoją córką Talią (czaprak biały).

W piątej parze pobiegła Fonia (czaprak biały)

No i wyniki końcowe :-). Ostatecznie Fonia ukończyła zawody na miejscu 6 na 15 startujących suczek z 360 punktami. A na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły: na lokacie 2 Mojka z 364 punktami i na lokacie 1 Talia z 368 punktami 😀
Dodatkowo Talia zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej całych zawodów :-).
Organizatorzy przewidzieli jeszcze jedną klasyfikację – drużynową (suma punktów trzech najlepszych zawodników z oddziału). I tutaj oddział warszawski też stanął na podium, a dokładniej na jej najwyższym stopniu. Talia (368 pkt), Mojka (364 pkt) i Lula (362 pkt), która skończyła zawody na 4 miejscu zostały Drużynowym Mistrzem Śląska 😀

Zdjęcia z podium od Pana Dariusza Kowalczyka

 Whippety suczki
 
 Klasyfikacja generalna
 
Podium trzech najlepszych drużyn
 
Ogromne gratulacje dla Właścicieli Otki za pomyślne zaliczenie biegów i Właściciela Tali za całokształt :-). Coś czuję, że to nie ostatnie zwycięstwo tej suczki :-D.
I jeszcze jedno Nina i Małgorzata –  bardzo dziękuję za pomoc przy dziewczynach !
A Panu Darkowi dziękuję za zdjęcia :-)