Ostatnia niedziela była bardzo szczęśliwa dla miotowego rodzeństwa „S”. Na Krajowej Wystawie Psów w Legionowie pokazała się aż 3 rodzeństwa: Reggae (Whiteheads SUNSHINE REGGAE), Talia (Whiteheads SILVER WATER) i Fonia (Whiteheads SILVER GIRL).
Wszystkie trzy 07 grudnia skończyły 15 miesięcy i po raz pierwszy mogły być wystawiane w dorosłych klasach ( klasa pośrednia dla psów 15-24 miesiące i klasa otwarta dla psów od 15 miesięca bez górnego limitu wiekowego).

Jeszcze przed oceną na ringu. Od lewej rodzeństwo: Reguś, Fonia, Talia i zaprzyjaźniony z dziewczynami kolega i kompan spacerowy Papin
Fonia aniołek – ale czy na pewno 😉
Pierwszy na ringu pokazał się ze swoją Panią Reguś (Whiteheads SUNSHINE REGGAE). W klasie pośredniej otrzymał ocenę doskonałą i lokatę 1 oraz CWC. 
 Na ringu

 A to zdjęcie z porównania z psem z klasy otwartej
Po ocenie samców przyszedł czas na suczki i klasę pośrednią. Po raz kolejny miałam niesamowitą przyjemność wystawienia Talii (Whiteheads SILVER WATER). Otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 1/3 oraz CWC.
Talia ciągle w statyce nie wygląda idealnie (a na prawdę potrafi :)), ale gdy próbuję Ją ustawiać to napina każdy nawet najmniejszy mięsień w swoim „chudym” ciałku. Nadal brakuje Jej obycia wystawowego. To dziewczynka o niezwykle delikatnym usposobieniu i na ringu wciąż jest spięta. Za to w ruchu „płynie” – nie biega i tym zdobywa uznanie w oczach sędziów.

Potem szybka zmiana psów (szybka jak pit stop na wymianę opon w Formule 1 ;)) i na ringu w klasie otwartej zaprezentowała się Fonia (Whiteheads SILVER GIRL). Fonia pomimo nienajlepszego humoru (może była na mnie obrażona, że zniknęlam Jej z oczu z Talią ;)) ), wybiegała lokatę 1/2 z ocena doskonałą oraz CWC. 

Po ocenie w klasach przyszła pora na wybór najlepszej dorosłej suki i najlepszego psa w rasie. I tutaj bardzo bym chciała podziękować Gosi, która pomogła mi w pokazaniu Foni w porównaniu suczek (obie suczki wygrały w klasach i obie były pokazywane w porównaniu, a ja się nie sklonowałam ;)).
Porównanie wygrał „czarny koń” ;), czyli Talia. Bardzo się cieszę i oby więcej takich rodzinnych pojedynków :D.
 Gosia z Fonia
Talia otrzymała BOS i przystąpiła do „rywalizacji” o najlepszego  psa w rasie. I tym razem okazała się najlepsza. Choć sędzia Andrzej Szutkiewicz długo rozważał swoją decyzję. Ale ostatecznie znów (moim zdaniem) zadecydował ruch ;). Tym samym Talia okazała się najlepszym psem w rasie BOB i otrzymała przepustę do finałów 😉
 hmm, sędzia się zastanawia, co tu zrobić… Tak wygląda z przodu….
 tak wygląda z boku…
I decyzja zapadła  :). Talia BOB whippet 😀
 Aby zbytnio nie zanudzać za jednym razem, o tym co się działo na finałach napiszę w kolejnym poście :D.
A działo się dużo….