5 lutego razem z Miłką wybrałam się na Krajową Wystawę do Brodnicy.  Dość mała kameralna wystawa, zgłoszonych tylko niewiele ponad 800 psów. 6 dużych ringów na płycie. Do tego sędziowanie rozłożone na dwa dni. Dzięki temu warunki na hali okazały się bardzo znośne dla psów. Każdy mógł znaleźć kawałem wolnego miejsca dla siebie. A muszę przyznać, że trochę się obawiałam o wygodę dla psów wybierając tę wystawę. Jak się okazało zupełnie niesłusznie. 😉
Miłka po raz pierwszy wystawiana była w klasie championów. W klasie bez konkurencji ocenę doskonałą 1/1, CWC. Później w porównaniu z suczkami z klasy pośredniej i otwartej okazała się Najlepszą Dorosłą Suką, a na koniec w porównaniu z suczką z klasy młodzieży BOS.
Wystawa dla nas ze wszech miar udana. Uzyskane CWC, (w najkrótszym możliwym czasie – pół roku od pierwszego wniosku) pozwoliło na zamknięcie dorosłego Championatu Polski.
Teraz Miłka przed rodowodowym imieniem oprócz Mł.Ch.PL, Ch.RO, Ch. BG może się poszczycić Ch.PL.
Przed nami kolejne wyzwania wystawowe. 😉 Wkrótce wyprawa na Litwę. Nie będzie łatwo, bo zapewne konkurencja będzie liczna i doskonała, a Miłka jak każdy pies ma swoje wady, ale liczę na przyzwoitą prezentację.
Whippety sędziował Pan Sergii Slukin z Ukrainy.
Ps. zdjęć z wystawy nie mam, stąd domowe zdjęcie z medalem i jedno jeszcze z letnich treningów.

Miłka z medalem z Brodnicy

Miłka z medalem z Brodnicy

Miłka w ruchu

Miłka w ruchu