Listopad, jak na mnie i moje psy, był wyjątkowo wystawowym miesiącem. Dawno minęły już czasy, gdy zaliczałam niemal wszystkie wystawy w Polsce nie patrząc na odległość od domu i sędziego przydzielonego do oceny. (dla Miłki  była to 3 wystawa, a dla Foni pierwsza 🙂 ) Nie staramy się też o championaty i jeździmy dla mojej przyjemności. Tak mojej, bo psy wolą coursingi 🙂 . Teraz wybieram świadomie. Kryteria doboru są jasne: sędzia musi  być specjalistą od grupy X, czy rasy, albo allrounder, ale takim u którego jeszcze nie byłam ( a chciałabym) lub ewentualnie takim do którego chcę pojechać z kolejnym psem.

A wracając do tego listopada i wyjątkowości… Wszystko dlatego, że w odstępie tygodnia na dwóch wystawach sędziowało dwóch sędziów specjalistów, hodowców whippetów. Na  Krajowej Wystawie  w Pruszkowie była to Pani Bjorg Foss (NO) – hodowla Xploring. Tydzień później Pan Åke Cronander (SE) – hodowla Albicans – ale o tym w następnym wpisie 🙂 .
O wystawie w Pruszkowie można by dużo pisać…. a krótko i w zwięzłych słowach ! Potworny ścisk i brak wykładzin na ringach. A to z kolei powodowało, że niektóre psy potwornie się ślizgały, zaliczały upadki w narożnikach. Ludzie ratowali siebie i psy smarując podeszwy butów i psie łapy colą. Ja postawiłam raczej na luźną ringówkę i wolniejszy bieg.

No i mam takie postanowienie…. w przyszłym roku 10 razy się zastanowię zanim zgłoszę swoje psy na wystawę odbywającą się na Torze Kolarskim w Pruszkowie – nawet do najwybitniejszego sędziego specjalisty.
A teraz wyniki i zdjęcia:
– Fonia, czyli Whiteheads SILVER GIRL w klasie użytkowej doskonała i wygrała sama ze sobą czyli 1/1 oraz CWC

Fonia w Pruszkowie 1

Fonia w Pruszkowie

Fonia w Pruszkowie 2

Fonia w Pruszkowie

Fonia w Pruszkowie 3

Fonia w Pruszkowie

Fonia w Pruszkowie 4

Fonia w Pruszkowie

Fonia w Pruszkowie 5

Fonia w Pruszkowie

Fonia w Pruszkowie 6

Fonia w Pruszkowie

Później w klasie championów pokazała się Miłka (Sunshine Whirl MY WAY). Zeszła z ringu z oceną doskonałą i lokatą 2/2.

Miłka w Pruszkowie 1

Miłka w Pruszkowie

Miłka w Pruszkowie 2

Miłka w Pruszkowie

Miłka w Pruszkowie 3

Miłka w Pruszkowie

Miłka w Pruszkowie 4

Miłka w Pruszkowie

Miłka w Pruszkowie 5

Miłka w Pruszkowie

Miłka w Pruszkowie 6

Miłka w Pruszkowie

Podsumowując : Panią sędzie bardzo  polecam, a samą wystawę na Torze Kolarskim organizowaną przez Oddział w Piasecznie umiarkowanie ….może  w przyszłym roku coś się zmieni……