Czas opisać bardzo miłe wydarzenia z ostatniego weekendu.
Koniec października to tradycyjny termin wystaw w Poznaniu. Piszę wystaw, bo w sobotę i niedzielę odbywają się w jednym miejscu dwie Międzynarodowe Wystawy.
Jako, że Fonia uzyskała już wszystkie potrzebne wnioski do Młodzieżowego Championatu, tym razem została w domu. Ja natomiast wybrałam się na wystawę z Talią, której brakowało jednego „dużego” wniosku do championatu.
Talia była zgłoszona tylko na jedną wystawę. Tą odbywającą się w niedzielę, gdzie oprócz zwykłych tytułów, przyznawany jest tytuł Zwycięzca Polski, oraz Nominacja na Crafts.
No i stało się ;). Talia, wystawiana w klasie młodzieży zgarnęła wszystko co mogła ;). Otrzymała ocenę doskonałą z przepięknym opisem, lokatę 1/5, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie. Do tego tytuł Młodzieżowy Zwycięzca Polski Poznań 2012, oraz Nominację na Crafts 2013.
Whippety sędziował Pan Gerard Jipping (NL).
Tak więc, Talia zakończyła swój Młodzieżowy Championat „z przytupem” :).
Na finały nie zostałyśmy. Może szkoda, ale najważniejsze jest dobro psa. Dla Talii był to pierwszy występ w hali. Dużo szczekających psów w jednym miejscu i do tego specyficzna halowa akustyka zrobiły swoje i przy porównaniu o rasę, całą sobą manifestowała, że ma już dość. Ładnie biegała, ale nie była zadowolona, gdy musiała stać w miejscu :(. Cóż prawo młodości, no i dodatkowo trzeba brać poprawkę na Jej żywiołowy charakter.
Jestem jednak bardzo z Niej dumna :).
A teraz kilka fotek z wystawy.

 Cztery z pięciu suczek z klasy młodzieży.
 Zdjęcie Moniki Jarczyńskiej, bardzo dziękuję.
 
 I zdjęcie zwyciężczyni 🙂
Zdjęcie Moniki Jarczyńskiej.
 
I kilka zdjęć z porównania o Najlepszego Juniora oraz rasę.
  
Oraz dowody rzeczowe 😀